Niedźwiednik

Serwis poświęcony dzielnicy Gdańsk Niedźwiednik

Historia dzielnicy Niedźwiednik

Osiedle położone jest dosyć wysoko - na wzgórzach morenowych. Pieszą wyprawę na Niedźwiednik poprzedza ciężka wspinaczka, ale na szczęście na samą górę dojeżdżają również autobusy komunikacji miejskie. Ze szczytu wzgórza roztacza się wspaniały widok na Gdańsk i morze. Przy dobrych warunkach pogodowych można dostrzec nawet Półwysep Helski.

Tereny zielone przeplatają się z zabudową. Istnieją także boiska do gry w piłkę nożną i koszykówkę.

Zabudowę stanowią różnej wielkości bloki mieszkalne. Można tu znaleźć prawie wszystko: szkoły, kościoły, pocztę, wiele sklepów, basen, pizzerie, bary, solaria, apteki, kwiaciarnie oraz bibliotekę.

Dojazd na Niedźwiednik w tzw. szczycie komunikacyjnym jest naprawdę problematyczny. Główny dojazd do al. Grunwaldzkiej - ulica Słowackiego jest często zakorkowana. Zdecydowanie łatwiej dojedziemy do obwodnicy niż do centrum miasta. Zimą, przy dużych opadach śniegu oraz silnym mrozie ciężko jest wjechać własnym autem na wysokie wzgórza. Zdarza się, że mają z tym problem także pojazdy komunikacji miejskiej.

autor: Beata Traczykowska

Opinie (2)

  • baba

    a drogie mieszkania jak na manhatanie !

    • 0 1

  • osiedleniedzwiednikmieszkankakrystyna

    osiedleniedzwiednikjestnajpiekniejszymosiedlemnapomorzuzadneosiedlenawetniemoznaznimporownacwlasniedlategodrogiejaknamanchatanie

    • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Mapa dzielnicy Niedźwiednik

 

Komisariat Policji

Forum dzielnicy Niedźwiednik